החזר מס בארצות הברית לאזרחים ישראלים

רשות המיסים האמריקאית היא אחד מהגופים החזקים והמרתיעים ביותר בארה"ב.  מאידך לא הרבה יודעים, כי לצד חובת הדיווח ותשלום מס הכנסה, פעמים רבות ניתן גם לקבל החזרי מס, שיכולים להגיע לסכומים גבוהים במיוחד. אז אם שאלתם את עצמכם בגין מה ניתן לקבל החזר מס וכיצד בדיוק ניתן לקבל את ההחזר, הנה לפניכם כל המידע החשוב על החזר מס בארצות הברית לאזרחים ישראלים

 

מהו החזר מס בארצות הברית?

תשלום המיסים מהווה נדבך הכנסות עיקרי עבור מדינות רבות וביניהן גם ארה"ב, המחילה חובת דיווח נרחבת במיוחד, שאינה עושה הבחנה בין אזרחים אמריקאים לתושבי קבע, כשאי דיווח עלול לגרור סנקציות ועונשים שונים. אך לצד שיטת המיסוי הייחודית ושיעורי המס השונים, קיימים גם מקרים בהם ניתן לקבל החזר מס בארצות הברית.

העיקרון של החזר מס בארצות הברית זהה במהותו לעיקרון של החזר מס בישראל, כשהוא מתאר מצב בו הנישום שילם מס יותר מהחבות המקורית שלו בפועל. במצבים כאלו היינו מצפים כי רשות המיסים תחזיר את המס שנגבה ביתר באופן אוטומטי, אך גם במקרה של החזר מס בארצות הברית יש להגיש בקשת החזר מס בהתאם, בקשה אותה מומלץ להגיש עם חברה מקצועית ומנוסה בתחום – מסאמריקה.

ככלל, את החזר מס בארה"ב ניתן לחלק לשני רכיבים עיקריים:

  1. זיכוי מס – מתאר מצב של צמצום חבות המס באופן ישיר (דולר לדולר).
  2. ניכוי מס – מתאר מצב של הפחתת ההכנסה החייבת במס הכנסה.

 

תנאי הזכאות לקבלת החזר מס בארצות הברית לאזרחים ישראלים

בין אם מדובר באזרחים ישראלים בעלי אזרחות אמריקאית נוספת / גרין קארד ובין אם בישראלים שבחרו באפיק השקעות נדל"I בארה"ב, תנאי הזכאות לקבלת החזר מס בארצות הברית הינם נרחבים מאוד ויכולים להגיע לסכומים משמעותיים במיוחד. כך, בין תנאי הזכאות המרכזיים נמצאים:

 

החזרי מס עבור הורים לילדים

להיות הורים לילדים זו משרה בפני עצמה ובמטרה לעודד הורים לילדים עד גיל 17 לצאת לשוק העבודה, ממשלת ארה"ב מעניקה הקלות מיסוי נרחבות להורים, הטבות היכולות להגיע עד לסכום שנתי של 1,000 דולר.

 

החזרי מס לסטודנטים

החזרי מס מהווים כלי יעיל ושימושי במיוחד לעידוד והמרצת אוכלוסיות שונות ובמטרה לעודד אזרחים לרכוש השכלה גבוהה, ממשלת ארה"ב מעניקה הטבות מס לסטודנטים למשך ארבעת השנים הראשונות של תקופת הלימודים ובסכומים הנעים בין 1,000 דולר לבין 2,500 דולר. החזרי מס לסטודנטים מגיעים גם לסטודנטים הלומדים במוסדות ישראליים להשכלה גבוהה, כמו אוניברסיטת תל אביב, אוניברסיטת בן גוריון, הטכניון ועוד.

 

החזרי מס לשכירים / עצמאיים

עובדים שכירים שנוכו להם שיעורי מס גבוהים מחבות המס שלהם בפועל, יהיו זכאים לקבלת החזר מס בהתאם. מאחר והמעסיקים הם אלו שאחראים על ניכוי המס, מומלץ לכל עובד שכיר להגיש באופן אישי את טופס דו"ח המס השנתי ולבדוק את זכאותו להחזר בהתאם.

גם החזר מס בארצות הברית לעצמאיים זה שאפשר לקבל וזאת בשל מקרים בהם שילמו יותר מס ממה שהיו צריכים והן כחלק מקיזוז הוצאות מוכרות (תחבורה, לימוד, שיווק ועוד).

 

החזרי מס בגין תרומות

תרומות לארגוני צדקה מוכרים, יכולים אף הם לזכות אתכם בהחזר מס, כשהחזרים אלו יכולים להגיע עד לסכום של 300 דולר עבור רווקים ועד סכום של 600 דולר עבור זוגות נשואים.

 

החזרי מס בגין מצבים מיוחדים

מצבים נוספים בהם ניתן לבדוק את זכאותכם לקבלת החזר מס בארצות הברית, הם מצבים משפחתיים מיוחדים, כמו תקרת שכר מינימום, חסרי בית, ילדים נתמכים ועוד.

 

החזר מס ללא תשלום מס – כדאי לדעת

ההיגיון אומר כי החזר מס מגיע בדרך כלל עבור אלו ששילמו יותר מס ממה שהיו צריכים לשלם בפועל, אך למעשה, שיטת המיסוי האמריקאית הייחודית, מאפשרת לקבל החזר מס בארצות הברית גם במידה ולא הייתם חייבים בתשלום מס הכנסה באותה השנה. החזר מס מסוג זה מוכר גם בשם קרדיט והוא משולם באמצעות צ'ק שמתקבל מרשות המיסים האמריקאית (IRS).

 

כיצד ניתן לקבל החזר מס בארצות הברית לאזרחים ישראלים?

על פי חוק המס האמריקאי, כל אדם בעל אזרחות אמריקאית ו/או גרין קארד, מחויב בהגשת דו"חות מס מתאימים בארצות הברית מידי שנה ובמסגרת טפסי הדיווח, ניתן לצרף גם טופס בקשה להחזרי מס בארצות הברית בגין אחת או יותר מהסיבות המוזכרות לעיל.

בקשת החזר המס תיבחן על ידי רשות המיסים האמריקאית וזאת בהתאם למידע הקיים ברשותם אודות הנישום ובמידה ובסופו של תהליך התברר כי אתם זכאים לקבלת החזר מס, הרי שתקבלו את ההחזר ישירות אל חשבון הבנק שלכם או באמצעות צ'ק במקרה של קרדיט (החזר מס במקרים שלא שולם מס בכלל).

 

החזר מס בארצות הברית – תקופת התיישנות

החזרי המס יכולים להגיע לסכומים משמעותיים במיוחד ולמרות זאת, ישנם לא מעט אנשים שאינם פועלים בכדי לקבל את החזרי המס המגיעים להם. כדאי לדעת, כי להגשת בקשת החזרי מס בארצות הברית קיימת תקופת התיישנות, העומדת על:

  1. שלוש שנים ממעוד הגשת הדו"ח השנתי.
  2. שנתיים ממועד תשלום המס בפועל בגינו מבוקש ההחזר.

 

מהי הדרך המומלצת לקבלת החזר מס בארצות הברית?

ניתן להבין אם כן, כי גם אזרחים ישראלים בעלי אזרחות אמריקאית או גרין קארד, זכאים לקבלת החזר מס בארצות הברית, גם אם הם אינם מתגוררים בארה"ב ואפילו לא שילמו דולר אחד לרשות המיסים האמריקאית.

על מנת לבחון היטב את אופן זכאותכם ואת סכום החזר המס המדויק אותו תוכלו לקבל, מומלץ לפנות למשרד רואי חשבון מקצועי ומנוסה בתחום המיסוי בכלל ומיסוי בארה"ב בפרט ובכך, לקצר ולייעל את התהליך באופן משמעותי.

במסגרת ניסיוננו רב השנים בתחום, נשמח להעניק גם לכם שירות מקיף ומקצועי, שיכול להיות שווה לכם הרבה כסף! צרו עימנו קשר.

 

שאלות ותשובות בנושא החזר מס בארצות הברית לאזרחים ישראלים

רשום המיסים האמריקאית היא אמנם אחד הגופים העוצמתיים והמרתיעים ביותר בארה"ב, אך ישנם מקרים בהם מלבד חבות תשלום המס, מתברר כי רשות המיסים צריכה להחזיר לנו מס בגין זיכוי מס או ניכוי מס, כשהחזרי מס הללו יכולים להגיע לסכומים נכבדים במיוחד, גם עבור אזרחים ישראלים בעלי אזרחות אמריקאית נוספת / גרין קארד.

תנאי הזכאות לקבלת החזר מס בארצות הברית הינם נרחבים מאוד ומתאימים למגוון אוכלוסיות – שכירים, עצמאים, סטודנטים, רווקים ונשואים ועוד. בין המקרים השכיחים ביותר בגינם ניתן לבקש החזר מס בארצות הברית נמצאים: החזרי מס עבור הורים לילדים, החזרי מס בגין תרומות, החזרי מס בגין מצבים משפחתיים מיוחדים ועוד. 

שיטת המיסוי האמריקאית הייחודית, מאפשרת לקבל החזר מס בארצות הברית ללא תלות בחבות המס שלכם באותה שנה. כלומר, גם במידה ולא שילמתם דולר לרשות המיסים, ייתכן בהחלט ותהיו זכאים לקבלת החזר מס.

הדרך המומלצת ביותר לקבלת החזר מס בארה"ב, הן מבחינת ייעול התהליך והן מבחינת התוצאות הסופיות, היא להיעזר בשירותיו של משרד רואי חשבון מקצועי ומנוסה בתחום המיסוי בכלל ומיסוי אמריקאי בפרט ובכך, לקבל את מלוא ההחזרים המגיעים לכם. 

 

החזר מס בארצות הברית לאזרחים ישראלים
החזר מס בארצות הברית לאזרחים ישראלים

לייעוץ בנושאי מס אמריקאי
צרו קשר עכשיו

תוכן עניינים
מאמרים רלוונטיים נוספים