חובת דיווח

מי חייב לדווח?


  • אזרחים אמריקאים/בעלי גרין קארד (מעמד של תושב קבע) – בין אם שכירים או עצמאים, חייבים בדיווח שנתי של כל סוגי ההכנסה שלהם, בין אם פטורה בישראל או לא וכמו כן חייבים בחובת דיווח על נכסים פיננסים מסויימים.


  • משקיעים ויזמים בתחום הנדל"ן בארצות הברית המשקיעים באופן עצמאי או כחלק מקבוצת השקעה חייבים בהגשת דוחות שנתיים פדראליים, ויתכן שגם מדינתיים ואזוריים. לחץ לקבלת מידע נוסף
 

חובת דיווח – מהי?

חובת הדיווח הכללית בארה"ב, קיימת משנת 1913. משנת 1974 קיימת גם חובת דיווח בדבר חשבונות פיננסיים הנמצאים מחוץ לארה"ב.

בשנת 2010 עבר בקונגרס חוק ה FATCA, המחייב מוסדות פיננסיים בעולם לדווח מדי שנה לרשויות המס בארה"ב על אמריקאים המחזיקים בחשבונות פיננסיים מחוץ לארה"ב.

 

למה עכשיו?

מחודש ספטמבר 2016 ידווחו מרבית המוסדות הפיננסיים בישראל על חשבונות של אזרחים אמריקאיים. אנו ממליצים לפנות לאנשי מקצוע על מנת להתארגן ולהכין את כל מה שנדרש לדיווח.
גם אם לא דיווחת בעבר, יש אפשרות לבצע הליך מקוצר של גילוי מרצון לגבי השנים הקודמות, ולהתחיל בדיווח סדיר מהיום והלאה.

חובת דיווח
חובת דיווח

מה מדווחים?

אזרחים אמריקאים ובעלי גרין קארד חייבים להגיש בנוסף לדוח השנתי על הכנסותיהם, דו"ח על נכסים פיננסיים המוחזקים מחוץ לארה"ב, כגון: חשבונות בנק, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות, ביטוחי מנהלים, אחזקה בחברות.

דיווח מס לאזרחי ארה"ב – לחץ כאן

רפורמת המס בארה"ב BDO – לחץ כאן

חשוב! החל מחודש ספטמבר 2016, המוסדות הפיננסים בישראל מחוייבים לדווח לרשויות המס בארה"ב (IRS) על חשבונות בבעלות אזרחים אמריקאיים או בעלי גרין קארד. מומלץ להקדים ולהשלים את הדו"חות החסרים לפני שתתקבל פנייה יזומה לחקירה מרשויות המס האמריקאיות.

 

מתי מדווחים?

  • תאריך הגשת דוחות המס לאזרח אמריקאי תושב ארה"ב  – 15 באפריל.
  • תאריך הגשת דוחות המס לאזרח אמריקאי שאינו תושב ארה"ב או בעל גרין-קארד – 15 ביוני.
  • תאריך הגשת דוחות המס למשקיע נדל"ן שאינו אזרח ארה"ב – 15 ביוני.
  • תאריך הדיווח על חשבונות בבנקים ואחזקות פיננסיות מחוץ לארה"ב – 30 ביוני.
  • ניתן להגיד בקשה לאורכה בתנאים מסוימים, במקרה זה תאריך ההגשה  – עד 15 לאוקטובר.
 

עונשים וסנקציות

רשות המסים האמריקאית (IRS), עלולה להטיל קנסות על אזרחים אמריקאים אשר לא ידווחו על הכנסותיהם ועל האחזקות הפיננסיות שלהם. לפי החוק האמריקאי, קנסות אלו עלולים להגיע לעשרות ואף למאות אלפי דולרים. בנוסף, בסמכות רשות המסים האמריקאית לפתוח בהליכים פליליים כנגד משמיטי הכנסות, ואף בסמכותה לפנות למחלקת המדינה האמריקאית בבקשה לשלילת הדרכון.

על מנת להימנע מקנסות וסנקציות אלו, צרו איתנו קשר.

אין לראות את האמור כייעוץ משפטי. מומלץ להתייעץ עם הצוות של מסאמריקה לפני כל פעולה. השירות ניתן על ידי צוות מקצועי, דוברי אנגלית ועברית בצורה שוטפת, וכולל עורכי דין ורואי חשבון בעלי רישיונות אמריקאים.

לייעוץ בנושאי מס אמריקאי
צרו קשר עכשיו

תוכן עניינים
מאמרים רלוונטיים נוספים